Podcast ‘Gewoon Moed’

Wanneer is iemand moedig? Kun je moedig zijn aanleren of zit het in je genen?

Moed kent vele vormen en zorgt ervoor dat je in de actiestand komt, voor jezelf of voor een ander. In mijn podcast Gewoon Moed ga ik in gesprek met een diverse mix van onbekende én bekende gasten om het thema moed te verkennen. Deze podcast, verweven met haar persoonlijke zoektocht en gelijknamige theatersolo, onderzoekt moed in al zijn vormen: van grootse tot kleine daden tot alledaagse doorzettingskracht.

Met een persoonlijke en open blik nodig ik luisteraars uit om samen moed in alle vormen te ontdekken en moed te verspreiden.

Podcastmaker en host Emmelie is een veelzijdige performer en ervaren host, gespecialiseerd in het creëren van verbinding en impactvolle verhalen. Met een achtergrond in theater (Amsterdamse Toneel & Kleinkunstacademie, Central School of Speech & Drama) brengt ze authentieke gesprekken tot leven. Als podcasthost combineert ze haar storytelling-expertise, humor en warme stem om complexe thema’s toegankelijk te maken. Vanuit haar rijke podiumervaring inspireert ze luisteraars en gasten met oprechte verhalen die raken en verbinden.

Em met bord Gewoon Moed

“Do one thing every day that scares you”
Eleanor Roosevelt

 

‘Gewoon Moed’ – de voorstelling 

In de voorstelling Gewoon Moed duik ik in het thema moed, geïnspireerd door het verhaal van mijn oma: verzetsstrijder in de Tweede Wereldoorlog en overlevende van vrouwenkamp Ravensbrück. Haar dapperheid was grenzeloos. Maar wat vraagt moed vandaag van ons?

Waarom sta ik niet altijd op voor de klimaatcrisis? Waarom protesteer ik niet voor Gaza of Oekraïne, zoals mijn oma misschien gewoon gedaan zou hebben? En hoe leef ik een tweede helft van mijn leven die net zo moedig is, voor mezelf en voor de generatie na mij?

Met storytelling, muziek, zang en beeld beweeg ik tussen verleden en heden, tussen grootse en kwetsbare moed. Humor en ontroering wisselen elkaar af in een persoonlijke zoektocht die raakt en verbindt.

Misschien loop je de zaal uit met een ongemakkelijke vraag en met een beetje meer moed dan waarmee je binnenkwam.

Concept, storytelling & zang: Emmelie Zipson
Coaching: Eran Ben Michael
Advies, regie: Arjen Barel, Storytelling centre

“De verschillende persoonlijke verhalen komen heel mooi samen in één verhaallijn. Een uur lang geboeid geluisterd met een lach en een traan. Haar stem komt binnen.”

Tanja Kuijs

Bezoeker

“Het verhaal over haar oma ontroert, maar doet je ook gniffelen. Emmelie weet je mee te nemen en te raken met de verhalen die ze vertelt en speelt.”

Bezoeker


Afgelopen voorstellingen

4 maart 2025 | Emmelie Zipson – Gewoon moed | pakhuis-vianen2

25 februari 2025 AnnA A’veen | Gewoon Moed – Emmelie Zipson | anna

16 februari 2025 ZoJazz Stage Bijlmer | https://ap.lc/WlwUD

26 januari 2025 Theater de Richel A’dam | Gewoon Moed – Emmelie Zipson – Theater De Richel

17 januari 2025 Alphen a/d Rijn | Parkvilla

7 september 2024 Theater in Huis  | Huiskamerfestival Amsterdam

20 september 2024 Podium Westerdok | Podium Westerdok » Nieuw Werk

Meer weten of de voorstelling boeken?
Klik op contact

Mijn acteerprofiel: Acteursbelangen